Kategórie
 
 
 
 
 
Chemický peeling
 
 

Chemický peeling

 
 

Exfoliácia čiže peeling znamená jemné obrusovanie pleti. Aby sme pochopili, prečo je dobré či priamo dôležité používať peeling, najskôr by sme si mali vysvetliť, ako vlastne funguje pleť. Koža totiž nepretržite produkuje nové kožné bunky v nižšej vrstve zvanej dermis a posiela ich na povrch zvaný epidermis. Tieto bunky na povrchu postupne odumierajú a odlupujú sa, aby urobili zase miesto novým bunkám a tak stále dokola. Ako starneme, tak sa obnova buniek spomaľuje a bunky sa kopia nerovnomerne na pleti, čo spôsobuje, že je pleť suchá, drsná a má nevýraznú farbu. Zásadnou výhodou peelingu je teda práve to, že pleť zbavuje nánosu odumretých buniek, pomáha pleť rozjasniť a odhaliť tak vrstvu nových buniek.

 

V súčasnosti sa využíva najmä chemický peeling. Chemický preto, že na odstránenie odumretých buniek nepoužijete žiadne mechanické častice, ale kyseliny. Znie to desivo, ale nemusíte sa ničoho báť. Ide o hit posledných rokov a rozdiel medzi mechanickým a chemickým peelingom je jednak čisto praktický (mechanickým musíte pleť masírovať, enzymatický nanášate ako masku a nechávate pôsobiť), jednak funkčný. Kým mechanickým peelingom obrúsite všetko, čo mu príde pod zrniečka, jemné kyseliny v chemickom peelingu berú prednostne práve len tie odumreté bunky. Takže sa jedná o starostlivosť, ktorá je ďaleko lepšie zacielená a preto sú chemické peelingy vhodné aj na aknóznu pleť, ktorú často pomôžu prečistiť, bez dráždivých alebo iných nežiadúcich následkov. Chemický peeling môžeme robiť na suchej, zmiešanej aj mastnej pleti. Na chemický peeling sa používajú: AHA kyseliny, pHA kyseliny a pHB kyseliny.

 

Vďaka chemickému peelingu je pleť rozžiarená, vrásky sú zjemnené, tón pleti zjednotený. Chcemický peeling zlepšuje prestup účinných látok z následnej starostlivosti do hlbších vrstiev pokožky, a tak zlepšuje efektivitu starostlivosti o pleť.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia